“Hrajeme pro radost, hlavně svoji.”
Kategorie: Vystoupení

Masopustní fraška o slevychtivé Dorce

Stejně jako v minulých letech, nevynechala většina členů Divadla ze stodoly osovský masopust. Ten se konal v sobotu 18. února a začal v Osovci před kapličkou masopustní fraškou, kde hlavní slovo měli – jak jinak – členové divadla.

Divadelníci před fraškouNávštěvníci masopustu spolu s maškarami a maškaráky zaplnili prostor před kapličkou ještě před půl druhou a všichni se mohli dozvědět kam vede chtivost po slevách v super a jiných marketech. Slevychtivá Dorka, kterou představovala přesvědčivá opora divadla Lucie Sedláčková, byla ochotna za groše na slevy prodat i svoji duši čertovi Pavlovi Čabounovi a z maléru ji tahal její milý Janek – Josef Kozák. Divadelníci příběh pojali jako kramářskou píseň s ilustračními obrázky, jež prezentovala Ivana Toulová. Podporoval ji slevchtivý dav pánů ze suchomastského střediska Koniklec pod vedením Jany Matějkové a Jany Červené. Kramářská píseň se samozřejmě nedá zpívat bez muziky. O tu se postarala Jana Fialová z Vižiny se svým akordeonem. Kdo frašku neviděl, o hodně přišel.

Po frašce požádali hlavní účastníci osovskou paní starostku o právo masopustní koledy a průvodu, které jim paní starostka udělila a svůj souhlas stvrdila mísou jitrnic a soudkem piva.

Průvod pak vyrazil na cestu obcí, medvěd se klaněl a děkoval hospodyním, které připravily nějaké dobroty, jakož i hospodářům za sklenky kořaličky a skončil u bohatě prostřených stolů u prodejny v Osově.

Další vystoupení chystají členové Divadla ze stodoly na Den osovských žen v polovině března a poté koncem dubna vystoupení pro klub seniorů v Lochovicích.

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, - odpovědět
different cheap rolex watches phone still running iOS 9, I had constant feedback regarding my cadence, speed, and heart rate. Ultimately, it led to a more efficient ride with no Bluetooth problems.“Merging Oakley’s leading design omega replica watches and performance benefits with Intel’s technology, Radar Pace is a game changer in training and Alexander Wang handbags coaching,” Ryan Saylor, Vice President of Advanced.