“Hrajeme pro radost, hlavně svoji.”
Kategorie: Historie, Vystoupení

vítězný dokument o divadle

Velký úspěch zaznamenalo v minulých dnech osovské Divadlo ze stodoly. Jeho členka Veronika Kočová, natočila o divadle dokument, který získal hlavní cenu poroty v soutěži The Dark Room Film Festival 2015 v Brně.

Dokument mapuje působení jednotlivých členů ochotnického souboru a nese název podle stejnojmenné autorské divadelní inscenace, která vznikla na motivy české historie, zejména na události listopadu roku 1989.
"Ocenění mě mile překvapilo, a to především proto, že film byl mojí prvotinou. Těší mě, že jsem mohla být součástí projektu The Dark Room Film Festival, který podporuje mladé tvůrce a lokální kulturu. Moc děkuji, ocenění si velmi vážím," řekla k tomu autorka.
Po úspěchu v Brně se rozhodla vydat i na podzimní mezinárodní festival dokumentárních filmů v Jihlavě. Všichni členové i příznivci Divadla ze stodoly – a nejen oni – jí drží palce.
Vítězný film mohli zájemci vidět v sobotu 28.3.2015 od 16 hodin v osovské hospodě U Svatého Donáta (proti kostelu). Na promítání navázalo povídání o vzniku a vývoji českých jmen a příjmení. (JoK)
Kromě divadelních vystoupení se členové DizS zúčastnili 1. 9. 2011 jízdy historického parního vlaku u příležitosti 110 let trvání lokální trati Zadní Třebaň – Lochovice a během jízdy předali císaři Františku Josefovi I. Sklenici čerstvých utopenců s uctivým pozváním na představení.
Téhož roku se konala na zadnotřebaňském ostrově i tzv. Benátská noc, kde soutěžilo i mužstvo DizS ve složení Petra Houbová, Lucie Sedláčková, Standa Houba a Jakub Šebek.

 

print Formát pro tisk