“Hrajeme pro radost, hlavně svoji.”
Kategorie: Vítejte

Odešel Jan Tarant

Vyhýbám se psaní nekrologů. Bohužel jsou okamžiky, kdy to jinak nejde. Jako jsou deštivé dny mezi těmi slunečnými, jsou také smutné dny mezi radostnými. I když je smrt součástí života a všichni to víme, jsme překvapeni, když se dotkne někoho v našem okolí

Sedlák Jíra (J. Kozák) a náčelník Velké péro (J. Tarant)Honzu Taranta jsem poznal v roce 2000 na našich Letních slavnostech v Leči. Všiml jsem si ho večer při hraní na kytaru jak sedí u ohně a zpod košile mu vykukuje jezevčík. Když jsme pak připravovali poberounský muzikál Noc na Karlštejně, zatoužil režisér Míla Frýdl po živé koze a já si vzpomněl na Honzu a jeho hospodářství. Postupně začal hrát i on. Konšela v Noci na Karlštejně, souseda a řezníka Myclíka v muzikálu Postřižiny. Dotáhl to až na jednu ze tří hlavních rolí v komedii Světáci, které s Dobřichovickým divadelním souborem hrál v pražském Semaforu. Divadlo mu zabíralo stále více a více času a tak se rozhodl nechat ho být a věnovat se hospodářství ve Všeradicích. Jezdíval jsem za ním s vnoučaty, vozil tvrdý chleba pro kozy a pro daňky a dováděl se psy. Loni jsem ho celý podzim přemlouval, aby se k divadlu vrátil. Potřebovali jsme totiž náhradníka v naší komedii Divadla ze stodoly. Nakonec svolil a nelitovala toho ani jedna strana. Naše divadlo je opravdu ryze amatérské a času moc nezabere. A tak Honza slevil a své prohlášení „Divadlo už nikdy“ odvolal. V lednu se začal učit novou roli do nové hry. Bohužel si ji nezahraje. Jan Tarant tragicky zemřel 11. ledna 2017. Bylo mu 62 let.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Jméno
Kontrola tyto znaky přepište do pole kontrola
Text
  b i u s img code url hr   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

, - odpovědět
understandrather omega replica watches then pure data that the. athlete would then have to process.The coaching feature in this device can be compared to a human coach. It creates training regimens for all types of athletes cheap rolex watches and provides instructions and motivation based on performance.Similar to a human coach, the eyewear holds athletes accountable to Alexander Wang handbags a structured program in attempts.