Zdroj: http://divadlo.osov.cz/./index.php?a=predstaveni/nova-rusalka-na-doz  •  Vydáno: 21.3.2017 9:17  •  Autor: Josef Kozák

Nová Rusalka na DOŽ

Jako každoročně vystoupili někteří členové našeho Divadla ze stodoly na oslavě osovského dne žen. Byla sobota 18. března odpoledne a po zkoušce z minulého týdne jsem vystoupení moc šancí nedával. Minulý týden nebyli lidi, nebylo moc času a tak jsem žil celý týden v napjatém očekávání. Chtěli jsem předvést Rusalku jako loutkovou pohádku.

Vystoupení herců-loutek na DOŽSešli jsme se po půl jedné odpoledne. Moc nás nebylo a zkoušení šlo také jako psovi pastva. Nakonec jsme se tak nějak domluvili, jednou si projeli scénky z anekdot a jednou si projeli Rusalku. Po třetí hodině začal vlastní program odpoledne. Kapela, která dostala na místě jménu Uvidíme zahájila a pak už byla fraška, kterou jsme vystřihli bez zkoušení na první dobrou. Ještě to v nás z masopustu bylo. Pak zase kapela, děti ze školky, Alena Packová s dětmi a naše scénky z hospody a ze školy. Po písničce zatancoval Jakub Šebek a pak už scéna patřila naší Rusalce. Po loňském úspěchu divadelních maňásků se divadelníci tentokrát vtělili do loutek marionet a tak mohli ženy oslavenkyně obdivovat nejen herce-loutky voděné herci-vodiči klasickými provázky na rukou, ale i loutky-herce ovládané dálkově. Nezpívalo se ani dle klasické hudby Antonína Dvořáka a libreta, ale podle dětských nápěvů s vlastními texty. Provedení sklidilo obrovský potlesk. „Zkouška byla hrozná, skoro jsem měl chuť to odvolat, řekl jsem po představení zástupcům tisku. „Ale herci jsou skvělí a výsledek byl nad očekávání dobrý a ještě lepší.“ Celý tento program bychom chtěli vypilovat a vystoupit s ním na odpoledni pro seniory v Lochovicích. Článek o DOŽ a vystoupení Divadla ze stodoly z pera osovské redaktorky Radky Kočové naleznete na stránkách Berounského deníku zde.