Zdroj: http://divadlo.osov.cz/./index.php?a=predstaveni/na-osovske-regate  •  Vydáno: 1.9.2016 20:36  •  Autor: Josef Kozák

Na osovské regatě

Naši ochotníci nemohli samozřejmě chybět na velkém klání originálních plavidel, které se konalo v polovině srpna na osoveckém koupališti. Místní Kulturní a okrašlovací spolek KOS zde pořádal první ročník Osovské regaty.

Většinou vícečlenné posádky měly za úkol postavit originální plavidlo a pak s ním přejet koupaliště tam a zpátky, jednou co nejkrásněji zpět co nejrychleji. Vzhledem k tomu, že někteří členové KOS jsou zároveň i herci Divadla ze stodoly, považovali jsme tuto akci částečně i za svoji.

Zatímco ochotníci Pavel Čaboun s dcerou Pavlínou hájili pomyslné barvy spolku, milenci z naši hry Kdyby tady bylo pivo Marie Anna a Divoký Luke (Lucie Sedláčkové a Lukáš Jahoda) ve spolupráci s trampem Frediem a sestrou    
ošetřovatelkou (František a Markéta Šebkovi) sestrojili arktické plovoucí sáně a podle Cimrmanovy hry Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem driftovali přes koupaliště. Marie Anna sebou měla i housera.

Celé odpoledne moderovali další členové divadla, sedlák Jíra a vrchní sestra (Josef Kozák a Anička Sedláčková), kteří pro tentokrát odhodili své mrzoutství a přísnost, jak jim ve hře předepisuje scénář a snažlili se soutěžící i početné obecenstvo co nejvíce pobavit.
 
Více informací a fotografií z Osovské regaty naleznete na stránkách KOS.