“Hrajeme pro radost, hlavně svoji.”
Kategorie: Naše hry, Vystoupení

Nová Rusalka na DOŽ

Jako každoročně vystoupili někteří členové našeho Divadla ze stodoly na oslavě osovského dne žen. Byla sobota 18. března odpoledne a po zkoušce z minulého týdne jsem vystoupení moc šancí nedával. Minulý týden nebyli lidi, nebylo moc času a tak jsem žil celý týden v napjatém očekávání. Chtěli jsem předvést Rusalku jako loutkovou pohádku.

Vystoupení herců-loutek na DOŽSešli jsme se po půl jedné odpoledne. Moc nás nebylo a zkoušení šlo také jako psovi pastva. Nakonec jsme se tak nějak domluvili, jednou si projeli scénky z anekdot a jednou si projeli Rusalku. Po třetí hodině začal vlastní program odpoledne. Kapela, která dostala na místě jménu Uvidíme zahájila a pak už byla fraška, kterou jsme vystřihli bez zkoušení na první dobrou. Ještě to v nás z masopustu bylo. Pak zase kapela, děti ze školky, Alena Packová s dětmi a naše scénky z hospody a ze školy. Po písničce zatancoval Jakub Šebek a pak už scéna patřila naší Rusalce. Po loňském úspěchu divadelních maňásků se divadelníci tentokrát vtělili do loutek marionet a tak mohli ženy oslavenkyně obdivovat nejen herce-loutky voděné herci-vodiči klasickými provázky na rukou, ale i loutky-herce ovládané dálkově. Nezpívalo se ani dle klasické hudby Antonína Dvořáka a libreta, ale podle dětských nápěvů s vlastními texty. Provedení sklidilo obrovský potlesk. „Zkouška byla hrozná, skoro jsem měl chuť to odvolat, řekl jsem po představení zástupcům tisku. „Ale herci jsou skvělí a výsledek byl nad očekávání dobrý a ještě lepší.“ Celý tento program bychom chtěli vypilovat a vystoupit s ním na odpoledni pro seniory v Lochovicích. Článek o DOŽ a vystoupení Divadla ze stodoly z pera osovské redaktorky Radky Kočové naleznete na stránkách Berounského deníku zde.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, - odpovědět
Product Development at Alexander Wang handbags Oakley, said in a statement. “One of the biggest benefits is the accountability – the coach being there with the athletes to help get the most out of every workout.”Radar Pace is made up of omega replica watches Oakley outlet eyewear with integrated earbuds and microphone as well as a mobile app for iOS and Android. The app is fashion uk replica watches available for free download.